Cebulki kwiatów ozdobnych zostaną przekazane bezpłatnie gdańszczanom!

We wrześniu Wydział Środowiska przekazał 3000 cebulek kwiatów ozdobnych mieszkańcom Gdańska oraz 2000 cebul Radom Dzielnic. Teraz przygotował 1200 kolejnych sztuk opakowań cebulek, które zostaną rozdane nieodpłatnie wśród mieszkańców naszego miasta. Łącznie będzie to 6900 cebulek m.in. tulipanów, narcyzów i krokusów oraz 800 sztuk saszetek nasion kwiatów jednorocznych.

 

Cebulki będą wydawane we wtorek 30 października od godziny 10.00 do rozdania wszystkich opakowań (najpóźniej do godziny 16.00) na parterze budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Piekarniczej 16 (w Sali nr 1).

 

Przekazywanie cebulek do nasadzeń jesiennych ma na celu zainspirowanie mieszkańców Gdańska do ukwiecania najbliższego otoczenia miejsc zamieszkiwania – parapetów okiennych, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych.

 

1200 opakowań, po maksymalnie trzy dla jednej osoby

W tym roku rozdanych będzie tysiąc dwieście kapersów cebul: tulipanów, narcyzów, krokusów, lilii, hiacyntów oraz 800 sztuk saszetek nasion kwiatów jednorocznych, wysiewanych wiosną (m. in. aksamitka, aster, cynia, dzwonek, goździk, nasturcja, słonecznik, smagliczka i inne).

– Przygotowaliśmy łącznie blisko 1200 sztuk opakowań cebulek kwiatów ozdobnych, które zostaną rozdane nieodpłatnie wśród mieszkańców naszego miasta – mówi Aleksandra Woźnicka z Wydziału Środowiska. – Każda osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie po 3 opakowania cebulek oraz 2 saszetki nasion.

 

Po raz czwarty

Bezpłatne przekazywanie mieszkańcom cebulek kwiatowych odbędzie się po raz czwarty. Po raz pierwszy miało miejsce w 2015 roku. W 2016 roku mieszkańcom rozdano blisko 25 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. W 2017 roku było to 25 000 tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych.

Obecny projekt jest to kontynuacją projektu rozdawania mieszkańcom nasion kwiatów, czyli akcji „Posiej nas”, w ramach której od 2008 roku mieszkańcom rozdano ponad 125 000 nasion kwiatów ozdobnych – maciejek, słoneczników i innych!

Comments are closed.