Jak budować demokrację lokalną opartą na rozmowie, partycypacji i partnerstwie? Klimat – co się stanie z Pomorzem za 30 lat? – na te i na wiele innych pytań odpowiedzą paneliści i panelistki XI Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego.
Wydarzenie odbędzie się 11 maja 2019 r. na Uniwersytecie Gdańskim (gmach WNS), w formie dwóch sesji plenarnych i dziewięciu sesji tematycznych.
Kongres to okazja do debaty o partnerstwie w edukacji i edukacji do partnerstwa, o partnerskiej gospodarce oraz o partnerskich relacjach pomiędzy władzą samorządową a organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami. W ramach sesji plenarnej otwierającej wydarzenie będzie można usłyszeć wypowiedzi m.in. prof. Jerzego Bralczyka, prof. Adama D. Rotfelda, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz prof. Cezarego Obrachta‑Prondzyńskiego. Bardzo interesująco zapowiada się również dyskusja plenarna zamykająca obrady pt. Czy demokracja potrzebuje ładu moralnego? Głos w tej dyskusji zabiorą prof. Marcin Król, prof. Zbigniew Szawarski oraz tegoroczna maturzystka Julia Borzeszkowska, organizatorka „Marszu ponad podziałami”, inicjatywy, która odbiła się szerokim echem w całej Polsce.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja na stronie: https://rejestracja2.kongresobywatelski.pl/11pko/
Więcej informacji w załączonych materiałach i na stronie internetowej: https://www.kongresobywatelski.pl/pomorski-kongres-obywatelski/xi-pomorski-kongres-obywatelski/aktualnosci/