Rodzinny festyn w szkole specjalnej w Warczu

Kolejny raz w Szkole Podstawowej Specjalnej w Warczu odbył się festyn rodzinny, połączony z obchodami Dnia Dziecka. Liczyła się nie tylko dobra zabawa, ale również szczytny cel, jakim była zbiórka krwi.

Impreza miała charakter otwarty, dlatego mógł w niej uczestniczyć każdy chętny. Do organizacji, podobnie jak w roku ubiegłym, włączył się Klub Motocyklowy Wild Dog.
– Tak naprawdę to z inicjatywą wspólnego organizowania festynu wyszedł klub motocyklowy. Cieszymy się, że na imprezie pojawiają się nie tylko rodzice z dziećmi, które uczą się w naszej szkole. Do Warcza przyjeżdżają goście z różnych miejscowości trąbeckiej gminy, powiatu czy nawet Gdańska – mówi „Panoramie” Anna Bartoszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warczu. – Nasza szkoła organizuje w ciągu roku festyny, ale o znacznie mniejszym wymiarze. Ilość gości, którzy nas odwiedzili, świadczy o tym, że tego typu imprezy są potrzebne.
Organizatorzy festynu przygotowali wiele atrakcji, z których skorzystać mogli przede wszystkim najmłodsi. Czekała na nich zjeżdżalnia dmuchaniec, malowanie buziek, warsztaty przyrodnicze, zajęcia plastyczne, ale też słodki poczęstunek i grochówka. Miłośnicy stalowych rumaków mogli zaś podziwiać motocykle, które tego dnia zjechały do szkoły w Warczu.

(GR)

 

Comments are closed.