Rusza nabór do pruszczańskich przedszkoli

Już 1 marca rusza nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w podstawówkach w Pruszczu Gdańskim. Z informacji uzyskanych od Karoliny Mik, kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta wynika, że szansę na przyjęcie mają niemal wszystkie dzieci urodzone w latach 2016–2019 i zameldowane w naszym mieście, które spełnią oczywiście odpowiednie wymogi. Rekrutacja prowadzona będzie do 14 marca z wykorzystaniem systemu elektronicznego (https://pruszczgdanski.formico.pl).

– Na terenie Pruszcza Gdańskiego funkcjonuje 9 publicznych placówek wychowania przedszkolnego, w tym 5 samorządowych oraz 4 prowadzone przez osoby fizyczne i prawne. Dysponują one 1420 miejscami, a zameldowanych dzieci w rocznikach, których nabór dotyczy, jest 1480. W miniony piątek zakończyliśmy zbieranie deklaracji od rodziców, których pociechy uczęszczają już do naszych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Te dzieci nie muszą brać udziału w rekrutacji, ponieważ mają zapewnioną możliwość kontynuacji wychowania przedszkolnego. Miejsca, które pozostaną nieobsadzone, udostępnione będą do naboru – mówi „Panoramie” Karolina Mik. – Szacuję, że dla 3-letnich maluszków powinno być ok. 310 wolnych miejsc. Z kolei z danych meldunków wynika, że młodych Pruszczan w tym wieku mamy ok. 350. Poza tym niektóre dzieci trafią do placówek niepublicznych.
Wybór jest spory, więc z pewnością każde dziecko znajdzie swoje wymarzone przedszkole. Składając wniosek, możemy wskazać aż trzy placówki, na pierwszym miejscu uwzględniając najbardziej preferowaną.
– Nasze miasto nieustannie rozwija się i z każdym rokiem przybywa mieszkańców – również młodych rodziców z dziećmi. W związku z tym na Osiedlu Bursztynowym planujemy budowę Szkoły Podstawowej nr 5, w której według naszych planów powinno znaleźć się miejsce dla ok. 200 przedszkolaków – dodaje Janusz Wróbel, burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

(lubek)

PLACÓWKI PUBLICZNE

Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej zorganizowane w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 30 oraz przy ul. Żwirki i Wigury 8, (uwaga! Dokumenty rekrutacyjne dzieci 6-letnich składa się w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 30, tel. 58 682 33 54, a dzieci 3-5 letnich w budynku przy ul. Żwirki i Wigury 8, tel. 48 882 180 747);
Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika zorganizowane w budynku przy ul. Tysiąclecia 3 oraz ul. Tysiąclecia 5 (uwaga! Dokumenty rekrutacyjne składa się w budynku przy ul. Tysiąclecia 5, tel. 58 682 35 14);
Oddziały przedszkole w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Matejki przy ul. Jana Matejki 1, tel. 58 682 29 53;
Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Jana Kasprowicza 16 zorganizowane w budynku przy ul. Jana Kasprowicza 16 oraz ul. Jana Kochanowskiego 8, (uwaga! Dokumenty rekrutacyjne składa się w budynku przy ul. Jana Kochanowskiego 8, tel. 58 682 35 75);
Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka przy ul. Niepodległości 10, tel. 58 682 35 38;
Przedszkole Publiczne „Nad Rzeczką” przy ul. Podkomorzego 20, tel. 506 771 071;
Przedszkole Publiczne im. Janusza Korczaka przy ul. Wojciecha Kossaka 15, tel. 797 743 500;
Przedszkole Publiczne „Czwóreczka” przy ul. Jana Kasprowicza 25, tel. 500 045 588;
Przedszkole Publiczne „Geniusz” przy ul. Obrońców Wybrzeża 31, tel. 502 186 711.

Szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego dostępne są w BIP:
https://bip.pruszcz-gdanski.pl/artykuly/578/rekrutacja-do-szkol-i-przedszkoli

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z dyrektorem placówki, do której składany jest wniosek bądź z zespołem Referatu Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański,
tel. +48 58 775 99 72/70.

Comments are closed.